Nu sunt neamț (dar vine vacanța)
Mă uit și eu cu invidie posomorâtă, ca tot românu’, la jocul de metronom al echipelor nemțești de fotbal: conduc sau mănâncă bătaie, nu contează, joacă și-n minutul 89 de parc-abia a început meciul. Ehei! dac-ar fi și-ai noștri nițel mai nemți – îmi zic – poate c-am mai avea o șansă! Dar csf, n-ai […]
