O săptămână-n Normandia
Din vacanţa normandă de-astă vară am venit acasă de-a binelea deprimat, cu o senzaţie pregnantă de condamnat la lumea a treia căruia i s-a terminat permisia de o săptămână. Am închiriat o maşină în Paris şi am condus câteva ore spre nord-vest, lăsând Rouen spre dreapta, spre parcul natural al Senei Maritime, către cazarea noastră, […]
