Un taximetrist direct
Un taximetrist (în dulcele târg al Ieşilor), văzându-mă că-mi pun centura: – Nu e nevoie. – Nu e nevoie… în ce sens? – Adică la cum sunt făcute maşinile astea, oricum nu scapă nimeni dacă ne ciocnim. Cui nu-i place un taximetrist direct?
