România a trecut la nivelul de corupţie cu turma
În timp ce noi ne dăm de ceasul morţii cu anchetele DNA împotriva câtorva parlamentari/miniştri/demnitari, adevăratele lovituri se dau în primării. Sute de milioane de euro sunt sfeterisite pe tăcutelea pe tot soiul de pseudo-achiziţii de interes comunitar, pe lucrări deopotrivă inutile şi supra-evaluate, pe „îmbunătăţiri” necerute de nimeni, însă aranjate de câţiva. Sunt atât […]
