Doamna Butnaru în pasaj
Cred că se-ntâmplă ceva foarte rău cu societatea românească. Cu o zi înainte de Paşti, trecând prin Pasajul Băneasa, am văzut o femeie în vârstă mergând şovăielnic pe lângă parapetul de beton care desparte sensurile de mers. Pe lângă ea vâjâiau zeci de maşini. Când am oprit lângă ea ca s-o recuperez, mi-a explicat că […]
